Subskrybuj informacje projektowe dla projektu Projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej.

Projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej.

Projekt otwarty

Dziedzina: 
Pozostałe
Osoba odpowiedzialna: 
Beata Rorant
Email: 
uwagi-poz@mz.gov.pl
Adres: 
Ministerstwo Zdrowia ul. Miodowa 15 00-952 Warszawa
Zaproś do konsultacji
Agenda projektu
DataWydarzenie
Brak wydarzeń dla projektu

Aktualności

Projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej.

17.04.2014

W projekcie rozporządzenia wprowadzono zmiany w Części 4 załącznika nr 1. Rozszerzono wykaz badań hematologicznych, badań biochemicznych i immunochemicznych w surowicy krwi, badań elektrokardiograficznych, badań endoskopowych, badań ultrasonograficznych, spirometrię, zmieniono nazewnictwo niektórych świadczeń.

Powyższa zmiana, poprzez rozszerzenie wykazu badań medycznej diagnostyki laboratoryjnej lub diagnostyki obrazowej i nieobrazowej, przez lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej  ma na celu zwiększenie dostępu do świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej, co wpłynie na skrócenie czasu oczekiwania na wizyty do lekarzy specjalistów.

Ilość odsłon artykułu: 
2991
Redaktor merytoryczny: 
Beata Rorant
Data utworzenia: 
16.04.2014 21:02:04
Redaktor zatwierdzający: 
Anna Maurer-Melon
Data modyfikacji: 
04.08.2015 12:18:08

Najnowsze uwagi
Federacja Związków Pracodawców Zakładów Opieki Zdrowotnej 08.05.2014

Wg. naszej oceny, propozycje zmian poprawią dostępność do nowoczesnej diagnostyki medycznej, zwłaszcza w zakresie kardiologii, a zatem i jakość opieki nad pac[...]

Link do dokumentu
Ostatnio dyskutowane na forum

Brak wątków na forum przypisanych do projektu

Załączniki

Brak załączników przypisanych do projektu

Podobne projekty

Brak podobnych projektów